Naháňanie sa za vianočnými darčekmi začalo. Ľudia sa začínajú pýtať svojich blízkych, chystať prekvapenia, obzerajú sa po kamenných obchodoch aj e-shopoch. Medzi najčastejšie vianočné darčeky nepochybne patria knihy. Preto sme pre vás pripravili výber niekoľkých titulov, ktoré môžete zaradiť na zoznam svojich prianí, alebo nimi obdarovať podnikateľov vo svojom okolí. Samozrejme, každý z nich je skvelou inšpiráciou pre rozvoj vášho podnikania.

Tim Feriss – Tribe of mentors (Sila mentorov)

Timothy Ferriss je autorom hneď niekoľkých bestsellerov, vrátane kníh „Štvorhodinový pracovný týždeň“ alebo „Nástroje titanov“. Okrem toho je jedným z prvých investorov spoločností ako Uber, Facebook alebo Twitter. Popredné svetové médiá ho označujú ako „Oprah Winfrey v audio svete“ pre obrovský úspech jeho podcastu Tim Ferriss Show.

Tribe-of-mentors-ferris

zdroj: https://thebitcoin.pub

Najnovšia Ferrissova kniha, Tribe of mentors, je iná, ako boli predošlé. Tentokrát nie je obsah založený iba na jeho osobných skúsenostiach, ale prehovoriť nechal viac ako stovku osobností z celého sveta, ktoré si on sám váži a vzhliada k nim. Pripravil zoznam jedenástich otázok, ktoré im rozposlal, a z prijatých odpovedí vznikla takmer 600-stranová kniha. Jimmy Fallon, Ashton Kutcher, Mária Šarapovova, Larry King alebo Ben Stiller. To je len niekoľko príkladov osobností, ktoré vás pri čítaní zaručene inšpirujú.

Odporúčame vám knihu čítať s pripraveným perom v ruke, pretože myšlienky hodné zapamätania a aplikovania do života na vás budú striehnuť takmer na každej strane.

Prečo si prečítať Tribe of mentors :

Ak hľadáte inšpiráciu pre duchovný a osobnostný rozvoj
– Odpovede známych osobností na 11 jednoduchých otázok, ktoré predstavujú pohľad viac ako stovky ľudí na jeden problém

Gary Vaynerchuk – Crushing It! (Na plný plyn!)

Ak ste doteraz nepočuli meno Gary Vaynerchuk, máte možnosť to napraviť. Ide o jednu z najpovolanejších osôb vo svete digitálneho marketingu súčasnosti. Začínal koncom 90. rokov v rodinnom obchode s alkoholom a zakladal jeden z prvých e-commerce biznisov s vínom v USA. Rodinné podnikanie v jeho rukách počas niekoľkých rokov narástlo z 3 na 60 miliónov dolárov v tržbách ročne. Bol jedným z prvých, ktorý prerazili na YouTube a Twittri a od roku 2009 vedie vlastnú reklamnú agentúru s fokusom na sociálne siete, Vayner Media.

crushing-it-gary-vaynerchuk-entreprenuer-startup-business

zdroj: http://self-helpbookreviews.com

Gary Vee, ako ho poznajú milióny ľudí na sociálnych sieťach, je 5-násobným autorom bestsellerov v rebríčku New York Times. Vo svojej najnovšej knihe, Crushing It!, ponúka reálne príklady ľudí, ktorí svoj podnikateľský úspech nakopli prostredníctvom sociálnych sietí. Nevenuje sa iba stáliciam, ako sú Facebook, YouTube alebo Instagram. Hovorí aj o Twittri, Snapchate, Musical.ly, podcastoch alebo technológiách ovládaných hlasom (napr. Amazon Alexa).

Prečo si prečítať Crushing It! :

Praktické a kreatívne ukážky toho, ako si vybudovať osobnú značku.
– Rady a triky na rozšírenie vplyvu na sociálnych sieťach a s tým spojené ovplyvňovanie výsledkov v biznise, získavanie nových zákazníkov a rozširovanie publika

Michal Truban – Support

Do tretice máme pre vás tip zo slovenského autorského prostredia. Michal Truban patrí k najúspešnejším slovenským podnikateľom, sociálnym inovátorom a posledné roky sa venuje zlepšovaniu digitalizácie verejnej správy a politickým ambíciám. Založil spoločnosť WebSupport, ktorá je dlhodobo slovenskou jednotkou medzi poskytovateľmi hostingových služieb. Práve jej príbeh opisuje kniha Support, ktorá v čase svojho vydania patrila k najpredávanejším knihám na Slovensku.

Michal-Truban-kniha-Support

zdroj: https://www.mojandroid.sk

Kniha je rozdelená na tri časti. Prvá opisuje začiatky, druhá cestu na pozíciu trhovej jednotky, tretia mapuje zahraničnú expanziu, problémy spojené s rastom a následné odovzdanie firmy a odchod z jej čela. Truban sa nevyhýba konkrétnym chybám, ktoré ako podnikateľ spravil. Práve naopak, považuje ich za dôležitú súčasť svojej cesty. Súčasťou knihy je tiež časť tzv. Mudrovačiek. Ide o odpovede na 21 otázok, ktoré rieši každý podnikateľ. Zaujímavosťou je aj playlist na Spotify, ktorý Michal Truban vytvoril ako vhodný pre čítanie jeho knihy.

Prečo si prečítať Support :

Príbeh slovenského podnikateľa a silnej značky v oblasti web domén a služieb.
Dynamická kniha, v ktorej sa striedajú osobné skúsenosti od začiatku až po koniec podnikania, rady a návody z oblasti marketingu, budovania firmy a jej riadenia.

Predstavili sme vám tri knihy, ktoré sú navzájom odlišné, no majú veľa spoločného. Ukazujú reálne príbehy, skúsenosti a názory úspešných ľudí. Samozrejme, žiadna z nich vám nezaručí úspech len samotným prečítaním. No môžete sa nimi inšpirovať a zamyslieť sa, ako získané vedomosti a informácie uplatniť pri vašom biznise.

 

Ilustračný obrázok: http://cultbizztech.com

 

.